Χρησιμοποιούμε cookies που μας επιτρέπουν μια σειρά από λειτουργίες για να ενισχύσουμε την εμπειρία σας στην ιστοσελίδα μας.
Κάνοντας κλικ στο "Αποδέχομαι" ή συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα cyclinghellas.gr συμφωνείτε με τη χρήση cookies.

Δελτίο Τύπου 26η Ανάβαση Ανατολής 2018 (Κίσσαβος)

 

Με τη διεξαγωγή της «26η Ανάβαση Ανατολής» που επιτυχημένα συνδιοργάνωσε ο Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος ΠΗΝΕΙΟΣ με το Δήμο Αγιάς, το δραστήριο Πολιτιστικό Σύλλογο Ανατολιτών « Ιωάννης ο Πρόδρομος» και με την υποστήριξη της «Cyclinghellas.gr», έκλεισε ο κύκλος των αγώνων ανάβασης για το 2018.

Ο Π.Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟΣ σε συνεργασία με τοπικούς φορείς και Δήμους και με την υποστήριξη της «Cyclinghellas.gr» κάθε χρόνο τα τελευταία χρόνια έχει καθιερώσει σειρά αγώνων ανάβασης στα πιο φημισμένα βουνά της Ελλάδας τον Όλυμπο και τον Κίσσαβο. Να υπενθυμίσουμε οι προηγούμενοι αγώνες που διεξήχθησαν ήταν «3η Ανάβαση Καλλιπεύκης» σε συνεργασία με το Δήμο Τεμπών και το Μορφωτικό Εκπολιτιστικό Σύλλογο Απανταχού Καλλιπευκιωτών “Η Πατωμένη” στις 18/8 , με εκκίνηση από το Μακρυχώρι και τερματισμό στην Καλλιπεύκη και η «3η Ανάβαση Λιβαδίου» σε συνεργασία με το Δήμο Ελασσόνας και τον Εξωραϊστικό Σύλλογο Λιβαδιωτών στις 30/9, με εκκίνηση από την Ελασσόνα και τερματισμό στο Λιβάδι. Όλες οι διοργανώσεις μαζί με την “ Ανάβαση Ανατολής “ είχαν μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή αθλητών από όλα τα μέρη της Ελλάδας.

Στον αγώνα της Κυριακής συμμετείχαν μικροί και μεγάλοι αθλητές σε όλες τις κατηγορίες. Οι μικροί εκκίνησαν από την Κεντρική Πλατεία Αγιάς και τερμάτισαν μετά από διαφορετικά χιλιόμετρα ανά κατηγορία προς το δρόμο Μεγαλόβρυσου ενώ όλοι οι μεγαλύτεροι αθλητές με εκκίνηση την Πλατεία Αγιάς κατευθύνθηκαν προς Γερακάρι, Δήμητρα και τερμάτισαν μετά από 31 χιλιόμετρα στην πλατεία του γραφικού χωριού Ανατολή. Νικητής του αγώνα στην κατηγορία ανδρών αναδείχθηκε ο Κανελλόπουλος Σταύρος του Παναθηναϊκού με χρόνο 46:15.8 .

Ο Ποδηλατικός Αθλητικός Σύλλογος ΠΗΝΕΙΟΣ οφείλει να εκφράσει τις θερμές του ευχαριστίες σε όσους βοήθησαν στη άψογη διεξαγωγή του αγώνα: στον Δήμο Αγιάς και στον Πολιτιστικό Σύλλογο Ανατολιτών «Ιωάννης ο Πρόδρομος» για τη στήριξη στον αγώνα μας, για το γεύμα του τερματισμού σε όλους τους αθλητές και για την ευγενή χορηγία των επάθλων της ανάβασης και στην Αστυνομική Διεύθυνση Λάρισας για την άψογη φύλαξη των δρόμων.

Θερμές ευχαριστίες να απευθύνουμε στους μεγάλους χορηγούς της διοργάνωσης την

« www.cyclinghellas.gr » και το «www.dalavikasbikes.gr» που υποστήριξαν δυναμικά τον αγώνα μας.

Να ευχαριστήσουμε ακόμη τη γιατρό του αγώνα Γκοριλα Γωγώ και τη Διευθύντρια του ΕΚΑΒ Στερεάς Ελλάδας Κα Βάσω Αυγέρη για τη διάθεση Ασφενοφόρου οχήματος, τον Αλυτάρχη του αγώνα Κο Βολικάκη Nίκο και όσους βοήθησαν προσφέροντας εθελοντικό έργο.

Βαθιές ευχαριστίες ακόμη απευθύνονται προς όλους τους υπόλοιπους χορηγούς και υποστηρικτές για την συμπαράσταση τους: στον Σύλλογ γυναικών Αγιάς για την προσφορά γεύματος στους αθλητές, στην εταιρεία χυμών «VIVA» για τη χορηγία χυμών, στα «Ψυγεία Μουστάκας- Αγιάς» για τα φρούτα μετά τον τερματισμό, στην εταιρεία «Kυκλοποδηλατική- Bianchi- Balliastic» , στην εταιρεία Service Αυτοκινήτου «AutoFit» Νταούτη, στο καφέ «Las Ramblas» και τέλος στο κατάστημα Χρωμάτων και εργαλείων του Κου Κουτζεκλίδη,

Τέλος ευχαριστούμε ιδιαίτερα για τη πολύτιμη βοήθειά τους: το Ραφιοφωνικό Σταθμό «Power fm93.2» - www.powerfm932.gr Αφοί Μπαρμπούτη για την ηχητική κάλυψη του αγώνα και την εταιρεία πληροφορικής «32bit.gr»- Βίκυ Στάθη και Μπαρμπούτη Τίμο.

Ευγενικοί χορηγοί επικοινωνίας ήταν Ηλεκτρονική εφημερίδα «http://www.larissanet.gr/» και το «Εν κινήσει» τους οποίους ευχαριστούμε θερμά για την στήριξη και προβολή του αγώνα μας.

Ο ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ ευχαριστεί και συγχαίρει όλους τους αθλητές, συνοδούς και θεατές που τίμησαν το σημερινό αγώνα. Ανανεώνουμε τα αθλητικό μας ραντεβού την επόμενη χρονιά με νέους μεγάλους αγώνες και διοργανώσεις από τον Ποδηλατικό Πηνειό και την Cyclinghellas.

Τα αποτελέσματα του αγώνα:

    Μίνι Μεγάλα Αγόρια      
Place Bib Name Team name Category Time
1 22 ΨΩΜΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΣΟ ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 5:26.8
2 18 ΧΟΛΕΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Ζευς Ποδηλατικός Όμιλος Μίνι Μεγάλα Αγόρια 5:40.3
3 7 ΜΑΝΘΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 5:57.1
4 6 ΜΑΚΡΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 5:57.8
5 16 ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:09.2
6 8 ΜΑΣΤΡΟΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:12.9
7 10 ΠΡΑΣΣΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:14.4
8 5 ΔΑΛΑΒΙΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:23.3
9 9 ΝΤΕΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:44.6
10 13 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 6:54.1
11 20 ΖΙΝΤΖΟΒΑΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 7:33.0
12 17 ΧΕΛΙΔΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μεγάλα Αγόρια 8:12.3
           
    Μίνι Μεγάλα Κορίτσια      
Place Bib Name Team name Category Time
1 65 ΤΖΗΜΑΓΙΩΡΓΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μεγάλα Κορίτσια 6:13.4
2 66 ΤΟΥΡΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΠΑΟΚ Μίνι Μεγάλα Κορίτσια 6:33.8
3 64 ΜΙΛΚΟΓΛΟΥ ΜΙΚΑΕΛΑ ΠΑΟΚ Μίνι Μεγάλα Κορίτσια 7:03.2
4 69 ΝΤΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Μίνι Μεγάλα Κορίτσια 7:15.1
5 67 ΤΣΙΟΥΤΣΙΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μεγάλα Κορίτσια 9:23.2
           
    Μίνι Μικρά Αγόρια      
Place Bib Name Team name Category Time
1 29 ΓΛΑΡΟΥΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μικρά Αγόρια 6:35.1
2 34 ΛΙΟΥΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μικρά Αγόρια 6:43.3
3 38 ΜΑΝΤΖΙΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:01.6
4 44 ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΙΛΙΑΝΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:05.6
5 42 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΕΚ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:14.0
6 37 ΜΑΝΘΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:28.4
7 41 ΤΖΗΜΑΓΙΩΡΓΗΣ ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:42.4
8 40 ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:50.8
9 36 ΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΟΚ Μίνι Μικρά Αγόρια 7:58.5
10 39 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 8:44.2
11 43 ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Αγόρια 9:24.3
           
    Μίνι Μικρά Κορίτσια      
Place Bib Name Team name Category Time
1 48 ΚΑΣΚΑΝΗ ΕΛΕΝΗ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 6:02.4
2 60 ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΜΑΙΔΗ ΠΑΟΚ Μίνι Μικρά Κορίτσια 7:04.0
3 46 ΓΩΓΟΥ ΑΡΕΤΗ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 7:44.2
4 59 ΣΕΚΛΕΙΖΙΩΤΗ ΝΕΦΕΛΗ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 7:56.7
5 61 ΤΣΑΓΓΑΡΑ ΝΕΦΕΛΗ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 8:01.7
6 53 ΜΠΑΛΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 8:16.0
7 62 ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 9:39.9
8 49 ΚΟΚΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μίνι Μικρά Κορίτσια 10:01.7
           
    Παμπαίδες      
Place Bib Name Team name Category Time
1 74 ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Παμπαίδες 10:58.4
2 71 ΓΟΚΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ Παμπαίδες 11:08.7
3 208 ΤΣΑΤΣΑΡΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 11:14.8
4 72 ΔΑΛΑΒΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Παμπαίδες 11:25.8
5 73 ΜΑΛΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΟΚ Παμπαίδες 11:25.9
6 77 ΤΕΡΖΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ ΠΑΟΚ Παμπαίδες 11:39.7
7 210 ΜΠΕΝΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 11:42.3
8 78 ΧΑΠΙΤΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Παμπαίδες 11:44.3
9 76 ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΠΑΡΗΣ ΠΑΟΚ Παμπαίδες 11:48.1
10 79 ΜΠΑΛΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 11:50.8
11 80 ΤΥΦΑΡΙΚΗΣ  ΆΓΓΕΛΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 12:09.2
12 213 ΠΟΤΗΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 12:39.7
13 75 ΠΟΛΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Παμπαίδες 12:58.0
14 70 ΓΙΟΣΜΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΟΚ Παμπαίδες 13:11.6
15 211 ΝΤΑΚΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 14:27.9
16 209 ΚΑΡΑΤΖΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παμπαίδες 14:29.4
           
    Παίδες      
Place Bib Name Team name Category Time
1 84 ΚΑΤΣΙΜΠΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΟΚ Παίδες 49:32.4
2 88 ΚΟΥΤΣΙΒΕΤΑΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παίδες 52:33.4
3 82 ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ Παίδες 54:33.4
4 215 ΤΖΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παίδες 1:01:31.9
           
    Άνδρες      
Place Bib Name Team name Category Time
1 104 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Άνδρες 46:15.8
2 109 ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Άνδρες 47:06.8
3 105 ΚΟΥΝΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Άνδρες 49:30.3
4 106 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ Α.Σ 1000 ΔΕΝΤΡΑ Άνδρες 50:03.4
5 113 ΤΣΑΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Άνδρες 50:40.1
6 101 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Άνδρες 50:41.1
7 112 ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός Άνδρες 54:59.9
8 100 ΑΓΓΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ Γ.Ο. Λαμίας "Αθαν. Διάκος" Άνδρες 59:28.6
           
    Μάστερ 30+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 119 ΜΠΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 30+ 57:27.4
2 123 ΤΣΙΜΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Μάστερ 30+ 1:01:05.1
3 116 ΠΕΤΣΙΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο Μάστερ 30+ 1:05:48.4
           
    Μάστερ 40+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 131 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Μάστερ 40+ 49:31.4
2 124 ΓΙΑΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 40+ 50:57.7
3 130 ΜΑΡΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 52:18.6
4 133 ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μάστερ 40+ 52:29.0
5 126 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ Μάστερ 40+ 52:32.4
6 136 ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 55:28.9
7 125 ΜΑΤΖΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π.Ο.Δράμας Μάστερ 40+ 55:30.9
8 129 ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 56:22.5
9 134 ΡΑΠΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Ζευς Ποδηλατικός Όμιλος Μάστερ 40+ 58:07.7
10 132 ΠΟΛΥΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 1:00:16.4
11 127 ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 1:01:10.9
12 128 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός Μάστερ 40+ 1:04:36.4
           
           
    Μάστερ 50+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 143 ΣΟΥΡΜΑΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 50+ 58:33.2
2 144 ΣΤΑΘΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 50+ 58:43.8
3 142 ΝΤΡΙΒΑΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Μάστερ 50+ 1:01:35.5
4 145 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 50+ 1:09:26.9
5 139 ΜΗΤΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΟΚ Μάστερ 50+ 1:14:22.9
6 217 ΝΤΑΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 50+ 1:17:37.1
           
           
    Μάστερ 60+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 149 ΜΥΣΤΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Μάστερ 60+ 1:04:57.5
2 148 ΚΟΠΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΠΟ ΒΟΛΟΥ Μάστερ 60+ 1:07:01.2
           
    Όπεν 30+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 167 ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   Όπεν 30+ 48:59.2
2 168 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Zoe's Barber and Groom  Νέα Ιωνία Βόλος Όπεν 30+ 51:34.4
3 165 ΝΤΟΥΝΤΙΑΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ RIDE Όπεν 30+ 52:35.0
4 164 ΝΙΔΗΜΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Όπεν 30+ 52:59.9
5 160 ΚΑΡΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΟΞΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Όπεν 30+ 53:02.0
6 151 DI LELLO EMILIO Π.Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 30+ 54:02.0
7 170 ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Kanena Όπεν 30+ 56:27.9
8 156 ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Κερκυραίοι ποδηλάτες Όπεν 30+ 58:00.4
9 157 ΖΗΝΤΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Όπεν 30+ 1:01:30.4
10 172 ΡΑΣΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΕΡΩΠΟΣ Όπεν 30+ 1:04:24.3
11 162 ΠΙΠΑΣ ΛΑΜΠΗΣ Barberiko Lampis Bikestories Όπεν 30+ 1:05:08.0
12 152 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   Όπεν 30+ 1:07:50.7
13 102 ΣΟΥΡΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   Όπεν 30+ 1:09:26.2
           
    Όπεν 40+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 179 ΔΕΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Custom bicycles Όπεν 40+ 50:55.7
2 183 ΚΑΡΑΛΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ   Όπεν 40+ 54:47.5
3 177 ΒΑΛΑΒΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Kozaners Όπεν 40+ 59:00.0
4 178 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Όπεν 40+ 59:41.3
5 186 ΜΠΕΡΓΕΛΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:01:16.9
6 181 ΚΑΡΑΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:03:13.2
7 187 ΣΟΥΣΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ Great Όπεν 40+ 1:03:27.2
8 155 ΔΕΔΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:04:46.0
9 216 ΝΤΕΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   Όπεν 40+ 1:11:57.4
           
    Όπεν 50+      
Place Bib Name Team name Category Time
1 190 ΚΑΛΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Όπεν 50+ 1:02:35.6
2 218 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ   Όπεν 50+ 1:15:33.8
3 219 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ   Όπεν 50+ 1:17:56.7
4 194 ΣΙΟΓΚΑΣ ΙΩΣΗΦ Edessa Όπεν 50+ 1:19:05.1
5 195 ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ CYCLING CLUB KATERINI Όπεν 50+ 1:20:38.2
           
    Όπεν Γυναίκες      
Place Bib Name Team name Category Time
1 198 ΦΥΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Όπεν Γυναίκες 1:01:03.0
2 196 ΓΡΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΟΞΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Όπεν Γυναίκες 1:02:44.8
3 220 ΚΕΛΕΡΜΕΝΟΥ ΑΝΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ Όπεν Γυναίκες 1:05:30.6
           
    ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ      
Place Bib Name Team name Category Time
1 104 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Άνδρες 46:15.8
2 109 ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Άνδρες 47:06.8
3 167 ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   Όπεν 30+ 48:59.2
4 105 ΚΟΥΝΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Άνδρες 49:30.3
5 131 ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Μάστερ 40+ 49:31.4
6 84 ΚΑΤΣΙΜΠΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΟΚ Παίδες 49:32.4
7 106 ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ Α.Σ 1000 ΔΕΝΤΡΑ Άνδρες 50:03.4
8 113 ΤΣΑΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Άνδρες 50:40.1
9 101 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Άνδρες 50:41.1
10 179 ΔΕΛΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Custom bicycles Όπεν 40+ 50:55.7
11 124 ΓΙΑΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 40+ 50:57.7
12 168 ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Zoe's Barber and Groom  Νέα Ιωνία Βόλος Όπεν 30+ 51:34.4
13 130 ΜΑΡΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 52:18.6
14 133 ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Π.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ Μάστερ 40+ 52:29.0
15 126 ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ Μάστερ 40+ 52:32.4
16 88 ΚΟΥΤΣΙΒΕΤΑΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παίδες 52:33.4
17 165 ΝΤΟΥΝΤΙΑΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ RIDE Όπεν 30+ 52:35.0
18 164 ΝΙΔΗΜΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ Όπεν 30+ 52:59.9
19 160 ΚΑΡΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΟΞΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Όπεν 30+ 53:02.0
20 151 DI LELLO EMILIO Π.Α.Σ. ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 30+ 54:02.0
21 82 ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΑΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ Παίδες 54:33.4
22 183 ΚΑΡΑΛΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ   Όπεν 40+ 54:47.5
23 112 ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός Άνδρες 54:59.9
24 136 ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 55:28.9
25 125 ΜΑΤΖΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π.Ο.Δράμας Μάστερ 40+ 55:30.9
26 129 ΜΑΝΤΖΑΝΑΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 56:22.5
27 170 ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Kanena Όπεν 30+ 56:27.9
28 119 ΜΠΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 30+ 57:27.4
29 156 ΔΟΥΚΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Κερκυραίοι ποδηλάτες Όπεν 30+ 58:00.4
30 134 ΡΑΠΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ Ζευς Ποδηλατικός Όμιλος Μάστερ 40+ 58:07.7
31 143 ΣΟΥΡΜΑΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 50+ 58:33.2
32 144 ΣΤΑΘΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 50+ 58:43.8
33 177 ΒΑΛΑΒΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Kozaners Όπεν 40+ 59:00.0
34 100 ΑΓΓΕΛΗΣ ΗΛΙΑΣ Γ.Ο. Λαμίας "Αθαν. Διάκος" Άνδρες 59:28.6
35 178 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΠΟΔΗΛΑΤΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ Όπεν 40+ 59:41.3
36 132 ΠΟΛΥΖΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 1:00:16.4
37 198 ΦΥΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Όπεν Γυναίκες 1:01:03.0
38 123 ΤΣΙΜΠΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ Μάστερ 30+ 1:01:05.1
39 127 ΚΟΥΤΙΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 40+ 1:01:10.9
40 186 ΜΠΕΡΓΕΛΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:01:16.9
41 157 ΖΗΝΤΡΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Όπεν 30+ 1:01:30.4
42 215 ΤΖΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ Παίδες 1:01:31.9
43 142 ΝΤΡΙΒΑΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Μάστερ 50+ 1:01:35.5
44 190 ΚΑΛΦΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ Όπεν 50+ 1:02:35.6
45 196 ΓΡΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΟΞΑ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΞΑΝΘΗΣ Όπεν Γυναίκες 1:02:44.8
46 181 ΚΑΡΑΓΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:03:13.2
47 187 ΣΟΥΣΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ Great Όπεν 40+ 1:03:27.2
48 172 ΡΑΣΣΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΕΡΩΠΟΣ Όπεν 30+ 1:04:24.3
49 128 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός Μάστερ 40+ 1:04:36.4
50 155 ΔΕΔΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Όπεν 40+ 1:04:46.0
51 149 ΜΥΣΤΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Μάστερ60 1:04:57.5
52 162 ΠΙΠΑΣ ΛΑΜΠΗΣ Barberiko Lampis Bikestories Όπεν 30+ 1:05:08.0
53 220 ΚΕΛΕΡΜΕΝΟΥ ΑΝΝΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ Όπεν Γυναίκες 1:05:30.6
54 116 ΠΕΤΣΙΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Α.Ο Μάστερ 30+ 1:05:48.4
55 148 ΚΟΠΑΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΠΟ ΒΟΛΟΥ Μάστερ60 1:07:01.2
56 152 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   Όπεν 30+ 1:07:50.7
57 102 ΣΟΥΡΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   Όπεν 30+ 1:09:26.2
58 145 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΕΚ Μάστερ 50+ 1:09:26.9
59 216 ΝΤΕΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   Όπεν 40+ 1:11:57.4
60 139 ΜΗΤΣΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΟΚ Μάστερ 50+ 1:14:22.9
61 218 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΧΑΡΙΤΩΝ   Όπεν 50+ 1:15:33.8
62 217 ΝΤΑΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΣ ΠΗΝΕΙΟΣ Μάστερ 50+ 1:17:37.1
63 219 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ   Όπεν 50+ 1:17:56.7
64 194 ΣΙΟΓΚΑΣ ΙΩΣΗΦ Edessa Όπεν 50+ 1:19:05.1
65 195 ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ CYCLING CLUB KATERINI Όπεν 50+ 1:20:38.2
Δελτίο Τύπου 26η Ανάβαση Ανατολής 2018 (Κίσσαβος)